AdBlue

AdBlue®.

Z AdBlue® mniej szkodzisz środowisku naturalnemu. Dlaczego? W jakich modelach stosuje się AdBlue®? Jak uzupełniać AdBlue®? Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje.

Korzyści AdBlue®.

Oszczędność.

Samochód osobowy potrzebuje 1,5 - 2,8 litra AdBlue® na 1000 km. W zbiorniku mieści się od 11 do 19 litrów.

Łatwe uzupełnianie.

Zapytaj Twój Autoryzowany Serwis Volkswagena, użyj praktycznego zbiornika do napełniania.

Wpływ na zużycie.

Zużycie AdBlue® w dużym stopniu zależy od sposobu jazdy. Jeżeli jeździsz bardzo sportowo, będziesz musiał częściej uzupełniać AdBlue®.

Przygotowany na każdą temperaturę.

Automatyczny system podgrzewania dba, aby natychmiast po uruchomieniu silnika AdBlue® osiągał odpowiednią temperaturę, nawet jeżeli temperatura otoczenia spadnie poniżej -11°C. Ważne: nie wlewaj środka przeciw zamarzaniu do zbiornika AdBlue®.

Ochrona środowiska w zbiorniku.

Po czym, oprócz niższych emisji tlenków azotu, można rozpoznać modele z AdBlue®? Po oddzielnym wlewie AdBlue® - obok wlewu oleju napędowego, w bagażniku lub w komorze silnika2. Powód: AdBlue® jest płynem eksploatacyjnym, nie dodatkiem do paliwa, i musi być wlewany oddzielnie

Wskazówki dotyczące tankowania.

Bez AdBlue® nie da rady.

Jeżeli zbiornik jest pusty, silnika nie da się uruchomić - naturalnie tylko do momentu uzupełnienia AdBlue®.

AdBlue® w zbiorniku na olej napędowy?

W żadnym wypadku nie uruchamiaj silnika i zwróć się do Twojego Autoryzowanego Serwisu Volkswagena.

Utrzymuj czystość.

Unikaj zanieczyszczenia AdBlue®. Nie wlewaj żadnych innych płynów, na przykład przeciw zamarzaniu, do zbiornika AdBlue®.

Postaw na oryginał.

Stosuj wyłącznie oryginalny płyn AdBlue® zgodny z normami DIN 70070 i ISO 22241/1. Zwróć uwagę, czy na zamkniętym opakowaniu znajduje się logo AdBlue®.

Rozlało się?

Przy napełnianiu rozlałeś trochę AdBlue®? Możliwie jak najszybciej usuń rozlany AdBlue® wilgotną ściereczką i dużą ilością zimnej wody a skrystalizowany AdBlue® usuwaj ciepłą wodą i gąbką.

Uzupełnianie AdBlue®.

W zależności od stylu jazdy i modelu, Twój Volkswagen zużywa średnio od 1,5 do 2,8 litra AdBlue® na 1000 km. Wskaźnik ostrzegawczy poinformuje Ciebie, kiedy konieczne jest uzupełnienie - za 2400 km i za 1000 km

Serwis AdBlue®.Wygodny, szybki i niedrogi.

Serwis AdBlue® oszczędza czas i pieniądze i troszczy się o Twoją wygodę. Sprawdzimy dla Ciebie pozostały zasięg i w razie potrzeby uzupełnimy zbiornik AdBlue® - także w ramach Express Service. Abyś mógł znów jeździć w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.Wypełnij formularz kontaktowy
lub skontaktuj się z naszym działem serwisu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych wyżej w celach marketingowych, przez Krotoski-Cichy sp. z o. o. sp. k.

[...] Podanie moich danych osobowych było dobrowolne i świadome. Poinformowano mnie o przysługujących mi prawach, w szczególności o prawie cofnięcia zgody w każdym czasie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez Krotoski-Cichy sp. z o. o. sp. k. numeru telefonu dla celów marketingu bezpośredniego towarów i usług.

[...] W ramach zgody możemy podjąć z Panią / Panem kontakt w formie połączenia telefonicznego, wiadomości tekstowej lub/i multimedialnej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres poczty elektronicznej informacji handlowych od Krotoski - Cichy sp. z o. o. sp. k. (KRS: 0000304253).

[...] W ramach zgody możemy przesłać do Pani / Pana drogą elektroniczną ofertę produktową/usługową w zakresie prowadzonej działalności.

Prosimy o potwierdzenie zapoznania się z poniższą informacją:

 1. Współadministratorami Państwa danych osobowych zebranych w drodze powyższego formularza są:
  a) Krotoski-Cichy sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Niciarnianej 51/53, legitymująca się numerem KRS: 0000304253, (dalej także jako Spółka). Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: ul. Niciarniana 51/53, 92-320 Łódź, e-mail: dane.osobowe@krotoskicichy.com, nr tel.: 785 012 459.
  b) Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. legitymująca się numerem KRS: 0000327143, adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: e-mail: iod@vw-group.pl lub pisemnie na w/w adres z dopiskiem "IOD".

W przypadku wyrażenia jednej z powyższych zgód marketingowych, administratorem Państwa danych osobowych jest Krotoski-Cichy sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Niciarnianej 51/53, legitymująca się numerem KRS: 0000304253, (dalej także jako Spółka).

[...] 2. Wskazane wyżej dane osobowe są przetwarzane w celu podjęcia czynności zmierzających do zawarcia umowy (podstawa: art. 6 lit. b RODO), w tym w drodze udzielania informacji na żądanie Klienta. W przypadku wyrażenia jednej z powyższych zgód marketingowych, dane osobowe przetwarzane będą również w celach marketingu towarów i usług Spółki (podstawa: art. 6 lit. a RODO).

3. Dane osobowe będą przetwarzane do momentu:

odstąpienia od zamiaru zawarcia umowy, a w przypadku zawarcia umowy - do chwili wygaśnięcia prawdopodobieństwa roszczeń (tj. do chwili przedawnienia roszczeń z umowy plus 1 rok powyżej tego terminu), w przypadku wyrażenia zgody marketingowej, dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingu do chwili odwołania zgody oraz dalej w celach dowodowych, do chwili prawdopodobieństwa wygaśnięcia roszczeń (tj. do chwili przedawnienia roszczeń plus 1 rok od tego terminu).

4. Kategorie odbiorców danych osobowych:

 - podmioty wykonujące na rzecz Spółki zadania związane z administrowaniem strony internetowej, podmioty wykonujące na rzecz Spółki zadania związane z administrowaniem systemami teleinformatycznymi,
 - w przypadku wyrażenia jednej z powyższych zgód marketingowych - podmioty realizujące dla Spółki określone czynności marketingowe, np. agencja reklamowa, organizator eventu, callcenter.

5. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany.

6. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego.

7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak podania danych osobowych uniemożliwi przekazanie zamówionej informacji.
Grupa Krotoski-Cichy Łódź